Τρίτη 25 Νοεμβρίου 2014

6η Αγωνιστική Ά ΕΣΚΑΣΕ

Ο Ερμής πραγματοποιώντας άλλη μια πειστική εμφάνιση, επικράτησε του Μάκαρου Άμφισσας στο Σχηματάρι με 102-50. Ο αγώνας αντέχει κριτικής μέχρι το 7' λεπτό, όπου η ομάδα της Άμφισσας προηγήθηκε 14-19. Από το σημείο αυτό μέχρι του τέλους του ημιχρόνου, οι γηπεδούχοι έσφιξαν την άμυνα τους στα γνώριμα για αυτούς επίπεδα και με ένα επιμέρους σερί 35-10 πήγαν στην ανάπαυλα του ημιχρόνου με σκορ 49-29. Ο αγώνας κύλησε με όλους τους παίκτες του Ερμή να έχουν την ίδια διάθεση στην άμυνα, εκδηλώνοντας πολλούς αιφνιδιασμούς στα δύο τελευταία δεκάλεπτα φτάνοντας την διαφορά σε μεγάλα ύψη.

Το Σχηματάρι αγωνίστηκε ως εξής : ( Χαντζής ) , Παρασκευάς , Κικίδης 5 (1τρ.), Χαρίσης 5, Βαινάς 14 (1τρ.), Κωνσταντούρας 8, Κώνστας 12 (4τρ.), Φλώτσιος 20 (2τρ.), Στεφάνου 10, Σιλιβέστρου 3 (1τρ.), Σολομωνίδης 4, Γυφτονικολός 5, Νάκης 16 (1τρ.).