Τρίτη 16 Δεκεμβρίου 2014

7η Αγωνιστική Ά ΕΣΚΑΣΕ

Την πρώτη του ήττα υπέστη ο Ερμής στην Αταλάντη από τον τοπικό Λοκρό με 70-56 με συνέπεια να υποχωρήσει στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Οι φιλοξενούμενοι πραγματοποίησαν άσχημο ξεκίνημα με αποτέλεσμα να κυνηγούν στο σκορ (δεκ. 24-16). Το ίδιο σκηνικό και στο δεύτερο δεκάλεπτο με αποτέλεσμα ο Λοκρός να μπει στην ανάπαυλα του ημιχρόνου με προβάδισμα 11 πόντων.(ημ 35-24). Στην επανάληψη μετά το τρίτο λεπτό οι παίκτες του Ερμή αύξησαν την πίεση τους στην άμυνα με αποτέλεσμα το παιχνίδι να είναι στην κόψη του ξυραφιού (48-45). Εκεί κάποιοι εξωγενείς παράγοντες δεν αφησαν την ομάδα του Σχηματαρίου να διεκδικήσει κάτι περισσότερο.     Ο Ερμής αγωνίστηκε ως εξής : ( Χαντζής ), Παρασκευάς , Κικίδης , Χαρίσης 3, Βαϊνάς 2, Κωνσταντούρας 7 (1τρ.), Κώνστας 12 (2τρ.), Φλώτσιος 13 (3τρ.), Στεφάνου 1, Σιλιβέστρου , Σολομωνίδης 5, Γυφτονικολός 8, Νάκης 6.