Τετάρτη 19 Νοεμβρίου 2014

5η Αγωνιστική Ά ΕΣΚΑΣΕ

Σε μια παραδοσιακά δύσκολη έδρα στην οποία πάντα συναντά προβλήματα ο Ερμής κατάφερε να επικρατήσει της τοπικής Αναγέννησης στην Μαλεσίνα με σκορ 64-41.
   O αγώνας στο πρώτο δεκάλεπτο κυλούσε πόντο πόντο μέχρι τα δύο τελευταία λεπτά που πήραν ένα μικρό προβάδισμα πέντε πόντων οι φιλουξενούμενοι. ( Ά δεκ. 16-21). Στην συνέχεια έχοντας πολύ καλή αμυντική συμπεριφορά οι παίκτες του Ερμή κατόρθωσαν να επιβάλλουν τον ρυθμό τους και να αυξήσουν την διαφορά υπέρ τους. (ημ.21-36).
   Μετά από ένα μικρό ξέσπασμα των γηπεδούχων που με ένα σερί 9-0 μείωσαν στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου σε 34-43 το Σχηματάρι με καταπληκτική άμυνα δέχτηκε στο υπόλοιπο του αγώνα μόλις 7 πόντους φτάνοντας εύκολα στην νίκη.
   Ο Ερμής αγωνίστηκε ως εξής : (Χαντζής ), Παρασκευάς , Κικίδης 2, Χαρίσης, Βαινάς , Κωνσταντούρας , Κώνστας 3 (1τρ), Φλώτσιος 15, Στεφάνου, Σιλιβέστρου, Σολομωνίδης 15 (2τρ), Γυφτονικολός 17, Νάκης 12 (3τρ).