Τρίτη 24 Ιανουαρίου 2012

12η Αγωνιστική ΕΣΚΑΣΕ

Στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής ο Ερμής επικράτησε στο ντέρμπυ του Ιωνικού στην Λαμία με 65-63. Κατά το πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι με πιεστική άμυνα εκμεταλεύτηκαν τα λάθη που έκαναν οι πάικτες του Ερμή  κατάφεραν να ελέγχουν το σκορ και να κλείσουν το ημίχρονο προηγούμενοι με 31-22. Στην συνέχεια το Σχηματάρι αντέδρασε και βρήκε λύσεις επιθετικά καθώς και με την αλλαγή της άμυνάς του μείωσε το σκορ και μετά οι δύο ομάδες συμβάδιζαν μέχρι την λήξη του παιχνιδίου.
Στο τέλος ευστοχώντας σε δύο βολές ο Σολομωνλιδης 6'' πριν την λήξη ο Ερμής κατόρθωσε να πάρει την πολύτιμη νίκη..
Η σύνθεση της ομάδας ήταν : Χαντζής (πρ), Κουτής 3 (1τρ), Χατζηστάμου 16, Μουτζής Π 2, Τσιρώνης 2, Φλώτσιος 9 (1τρ), Καπελέρης 7, Σολομωνίδης 15(1τρ), Παπαγιαννόπουλος 11(1τρ).