Δευτέρα 16 Ιανουαρίου 2012

11η Άγωνιστική ΕΣΚΑΣΕ

Στο ντέρμπι της αγωνιστικής το Σχηματάρι κατάφερε να επικρατήσει του ισχυρού ΑΟ Κύμης με 68-63 (ημ 42-38). Το ματς ήταν συγκλονιστικό με τις δύο ομάδες να εναλλάσονται στο σκορ σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού. Στο πρώτο ημίχρονο τον πρώτο λόγο είχαν οι επιθέσεις των δύο ομάδων και ανέβηκε το σκορ σε υψηλά επίπεδα. Κατά το δεύτερο ημίχρονο η αστοχία των γηπεδούχων ειδικά στα σουτ τριών πόντων και των φιλοξενούμενων στις βολές άλλαξε την μορφή του αγώνα. Στο τέλος ο Ερμής έχοντας πιο καθαρό μυαλό κατάφερε να πάρει την σπουδαία νίκη...
Το Σχηματάρι αγωνίστηκε με την εξής σύνθεση : ( Χαντζής πρ.) Κουτής 3(1τρ), Χατζηστάμου 8, Μουτζής Μ, Χαντζής 9, Τσιρώνης, Μουτζής Π, Φλώτσιος 16 (1τρ), Καπελέρης 6, Γιαννάκης Θ, Σολωμονίδης 16, Παπαγιαννόπουλος 10, Γιαννάκης Β.