Πέμπτη 24 Νοεμβρίου 2011

5η Αγωνιστική Ά ΕΣΚΑΣΕ

Ο Ερμής για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος γνώρισε την ήττα από την ομάδα της Αναγέννησης στην Μαλεσίνα με 76-52. Πραγματοποιώνας τραγική εμφάνιση τόσο σε άμυνα όσο και σε επίθεση είχε ως επακόλουθο την εύκολη ήττα του..Η ομάδα πλήρωσε την κακή συγκέντωσή της στην άμυνα τα πολλά χαμένα αμυντικά ριμπάουντ καθώς και τις άσχημες επιδόσεις της στην επίθεση (8\19 βολές & 4\23 τρίποντα).  Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο που οι αντίπαλοι συμβάδιζαν στο σκορ. (21-19) Μετά το 15' λεπτό η ομάδα της Αναγέννησης πήρε ένα προβάδισμα που αύξανε στην διάρκεια του παιχνιδιού. (ημ. 43-30).
Ο Ερμής παρουσιαάστηκε ανέτοιμος έχοντας και την σημαντική απουσία του Νίκου Καπελέρη καθώς και κάποιους τραυματισμούς που αποσυντόνισαν την ομάδα κατά την διάρκεια της εβδομάδας.
Το Σχηματάρι αγωνίστηκε ως εξής : Κουτής , Χατζηστάμου 19 (3τρ), Μουτζής Μ 2, Χαντζής 9, Τσιρώνης , Μουτζής Π, Φλώτσιος 8 , Μπάμπαλης, Γιαννάκης Β, Γιαννάκης Θ, Σολωμονίδης 6 (1τρ), Παπαγιαννόπουλος 8.