Δευτέρα 7 Νοεμβρίου 2011

4η Αγωνιστική Άρης Θ - Ερμής Σχ. 56-70

Ο Ερμής επικράτησε για την 4η Αγωνιστική εκτός έδρας στην Θήβα του τοπικού Άρη με 70-56 (ημ 37-28). Κατά την διάρκεια του Ά δεκαλέπτου ο Ερμής έχοντας κακή αμυντική συμπεριφορά ακολουθούσε τον Άρη στο σκορ κλείνοντας το δεκάλεπτο ισόπαλος με 21-21. Στην συνέχεια βελτιώνοντας κατά πολύ την άμυνα του περιόρισε τις επιλογές του αντιπάλου και κατάφερα να κλείσει το ημίχρονο προηγούμενος με 9 πόντους (37-28). Στην συνέχεια κάνοντας καλή διαχείρειση του παιχνιδιού δεν αντιμετώπισε πρόβλημα να φτάσει στην νίκη καθώς αύξησε και την διαφορά που έφτασε και στους 17 πόντους τελειώνοντας με 70-56.
Ο Ερμής αγωνίστηκε ως εξής : Kουτής , Χατζηστάμου 14,Φωτομάρας, Χαντζής 4, Τσιρώνης 3(1τρ.), Μουτζής Π 2, Φλώτσιος 15(1τρ), Καπελέρης 8, Γιαννάκης Β, Σολομωνίδης 17(2τρ), Παπαγιαννόπουλος 7(1τρ), Μπάμπαλης.