Πέμπτη 8 Δεκεμβρίου 2011

6η Αγωνιστική ΕΣΚΑΣΕ

Για την 6η αγωνιστική ο Ερμής ηττήθηκε από την ΑΕΕ Παναγίτσας με 61-69 στο Σχηματάρι πραγματοποιώντας κακή εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο. Στο πρώτο ημίχρονο έχοντας πολύ καλή επίδοση στην άμυνα και κάνοντας σωστές επιλογές στην επίθεση  βρήκε τους γηπεδούχους να προηγούνται με 36-23. Μετά την ανάπαυλα ο Ερμής παρουσιάστηκε νευρικός στην επίθεση με αποτέλεσμα να δεχτεί εύκολα καλάθια και να μειωθεί η διαφορά πηγαίνοντας το παιχνίδι πόντο πόντο απο εκεί και μετά μέχρι το τέλος. Ιδιαίτερα στα τελευταία λεπτά κάποιες τραγικές αποφάσεις των διαιτητών συνέβαλαν αποφασιστικά να γείρει το παιχνίδι υπέρ των φιλοξενούμενων.
     Ο Ερμής που για μια ακόμα αγωνιστική ταλαιπωρήθηκε από προβλήματα τραυματισμών αγωνίστηκε με την εξής σύνθεση: Κουτής, Χατζηστάμου 10(1τρ), Μουτζής Π, Χαντζής 6, Κολοβός 7, Μουτζής Μ, Φλώτσιος 13(1τρ), Καπελέρης, Σολομωνίδης 13(3τρ), Παπαγιαννόπουλος 10(2τρ), Γιαννάκης, Μπάμπαλης.