Δευτέρα 4 Απριλίου 2011

Αναγέννηση Λαμίας - Ερμής Σχηματαρίου: 61 - 65

Σπουδαία νίκη πέτυχε ο Ερμής εκτός έδρας επί της Αναγέννησης Λαμίας, πετυχαίνοντας έτσι 2 νίκες στην διαδικασία των play-off  και πέρασε στο τελικό με σκορ 3-1. Εκεί αντιμετωπίζει τον Έσπερο Λαμίας με μειονέκτημα έδρας και με το σκορ 2-0 υπέρ του Έσπερου.
Ο Ερμής μπήκε αρκετά δυνατά στο παιχνίδι και με αρκετή ευστοχία στα 3π κατάφερε να ξεφύγει με 12 πόντους. Η Αναγέννηση αντέδρασε στο 2ο δεκάλεπτο και απατώντας και αυτή με τρίποντα κατάφερε να ισοφαρίσει το σκορ. Στη συνέχεια η 2 ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ. 4 λεπτά πριν από την λήξη η Αναγέννηση πήρε διαφορά 7 πόντων. Συνεχόμενες όμως καλές άμυνες του Ερμή και σημαντικά καλάθια στην επίθεση ανέτρεψαν το σκορ.
Συγχαρητήρια σε όλους τους παίκτες της ομάδας και ειδικά στα νεότερα παιδιά που βοήθησαν τις στιγμές που χρειάστηκαν.