Δευτέρα 20 Δεκεμβρίου 2010

Α.Σ. Λοκρός Αταλάντης - Ερμής Σχηματαρίου: 47 - 67

Στα πλαίσια της 9ης αγωνιστικής ο Ερμής επικράτησε εύκολα του Λοκρού στην Αταλάντη με σκορ 47 - 67. Αποδίδοντας κατά διαστήματα ωραίο μπάσκετ και με όπλο την άμυνα του η ομάδα μας ξέφυγε στο 3ο δεκάλεπτο στο σκορ μη δίνοντας περιθώρια στην ομάδα της Αταλάντης να αντιδράσει. Από την αρχή φάνηκε ποιος είναι το "αφεντικό" του αγώνα, αλλά λίγο κάποια επιπόλαια λάθη στην επίθεση και λίγο κάποιοι δισταγμοί στην άμυνα, έδιναν ελπίδες στην ομάδα του Λοκρού ότι θα μπορούσε κάτι να καταφέρει. Συνεχίζοντας όμως την καλή εμφάνιση των τελευταίων λεπτών του 1ου ημιχρόνου σε όλο το 2ο ημίχρονο κατάφερε η ομάδα να ξεφύγει στο σκορ δίνοντας την ευκαιρία και στα νέα παιδιά της να έχουν συμμετοχή.

Ερμής Σχηματαρίου (Χαντζής): Κουτής, Μπίτζιος, Μουτζής Μ. 2, Χαντζής 12, Κολοβός 6 (1), Φλώτσιος 10 (1), Καπελέρης 10, Αγγελής 4, Σολωμονίδης 10 (1), Παπαγιαννόπουλος 13 (3), Δημητρακόπουλος