Παρασκευή 13 Φεβρουαρίου 2015

13η Αγωνιστική Ά ΕΣΚΑΣΕ

Σε μια πολύ δύσκολη έδρα που μέχρι στιγμής είχε μόνο νίκες η ομώνυμη ομάδα , ο Ερμής επικράτησε του Άρη στην Θήβα με σκορ 76-60 παίρνοντας μια σημαντική νίκη σε μια κρίσιμη καμπή του πρωταθλήματος..
    Οι φιλοξενούμενοι έχοντας καλή αμυντική συμπεριφορά πήραν μικρές διαφορές απο την αρχή του αγώνα κλείνοντας το ημίχρονο με 33-25. Στην επανάληψη βρίσκοντας περισσότερες λύσεις και στην επίθεση κατάφεραν και άνοιξαν την ψαλίδα του σκορ χωρίς να κινδυνεύσουν στην υπόλοιπη διάρκεια του παιχνιδιού.
    Ο Ερμής αγωνίστηκε ως εξής : ( Χαντζής ) , Παρασκευάς 2, Κικίδης 4, Χαρίσης 2, Βαϊνάς, Κωνσταντούρας 10, Κώνστας 9 (1τρ), Φλώτσιος 20 (1τρ), Σιλιβέστρου, Στεφάνου, Σολομωνίδης 9, Γυφτονικολός 14, Νάκης 6 (2τρ).